WOLNE LEKTURY

Wolne Lektury to biblioteka internetowa czynna 24 godziny na dobę, 365 dni w roku, której zasoby dostępne są całkowicie za darmo. W jej zbiorach znajduje się 2288 utworów, w tym wiele lektur szkolnych zalecanych do użytku przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, które trafiły już do domeny publicznej. W bibliotece znajduje się również kilkaset audiobooków, czytanych przez takich aktorów jak: Danuta Stenka, Jan Peszek czy Andrzej Chyra. Biblioteka Wolne Lektury dostępna jest za pośrednictwem aplikacji mobilnej na system Android.

http://www.wolnelektury.pl

SŁOWNIK ONLINE W 24 JĘZYKACH

Słownik wielojęzyczny, w którym znajdują się zarówno wyrażenia potoczne, regionalizmy, jak również słownictwo techniczne i specjalistyczne.

http://pl.bab.la/

OPENSTREETMAP

Szczegółowa mapa całego świata, tworzona przez wolontariuszy w trybie on-line na podstawie zdjęć, śladów z urządzeń GPS i własnych obserwacji terenu. Umożliwia pobieranie dowolnych fragmentów mapy w formie bitmap, jak i surowych danych, które można dowolnie przetwarzać. Posiada polskojęzyczną wersję interfejsu oraz systemu pomocy.

http://www.openstreetmap.org