Jak zmontować swój pierwszy film? – zdobądź nowe umiejętnościKażdy uczeń doskonale wie, że funkcję nagrywania filmów ma obecnie każdy telefon komórkowy, nie wspominając już o innych nowoczesnych urządzeniach mobilnych. Zapewne nie masz problemu z nagraniem materiału filmowego, jednak samo stworzenie filmu to tylko jedna strona medalu. Istotą kreowania atrakcyjnych nagrań video jest znajomość narzędzi do ich montażu oraz obróbki.

Dostęp do bezpłatnych programów oraz aplikacji mobilnych służących do edycji materiałów video jest obecnie w zasięgu Twojej ręki. Jeśli chcesz poczuć się jak reżyser i producent filmowy koniecznie musisz poznać bezpłatne programy. Poniżej przybliżymy Ci kilka z nich:

 1. You Tube Editor to proste oprogramowanie, które nie wymaga instalacji – jest częścią systemu YouTube. Jedyne wymagania to osobiste konto Gmail oraz dostęp do internetu. Za pomocą programu możesz wykonać montaż i obróbkę filmów – przycinać i wczytywać zdjęcia, dodawać dźwięki, wybierać efekty przejść oraz dodawać tekst. Istnieje możliwość regulacji jasności i kontrastu, spowalniania bądź przyśpieszania tempa, przesunięcie i powiększenia oraz zastosowanie stabilizacji obrazu.
  [symple_button color=”blue” url=”https://accounts.google.com” title=”Visit Site” target=”blank” border_radius=””]Pobierz[/symple_button]
 1. Windows Movie Maker umożliwia amatorskie tworzenie filmów oraz prezentacji. Podczas obróbki filmu możesz dołączać ilustracje, dodawać efekty specjalne oraz podkład muzyczny i narrację. Gotowe projekty możesz eksportować do formatów MP4, WMV lub WMM. Program posiada opcję automatycznego publikowania filmów m.in. na YouTube i Facebooku.
  [symple_button color=”blue” url=”http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows-live/movie-maker#t1=overview” title=”Visit Site” target=”blank” border_radius=””]Pobierz[/symple_button]

 1. Ezvid 0.9.8.2 w programie możliwa jest edycja filmu, wykonanie pokazu slajdów jak i nagrywanie pulpitu oraz gier. Najważniejsze funkcje oznaczone są ikonami, które sprawiają że obsługa programu nie powinna być dla Ciebie trudna. Możliwe jest automatyczne publikowanie materiału bezpośrednio na portalu You Tube.
  [symple_button color=”blue” url=”http://www.ezvid.com/” title=”Visit Site” target=”blank” border_radius=””]Pobierz[/symple_button]

 1. ivsEdits jeden z ciekawszych darmowych programów do montażu i obróbki video. Posiada duże możliwości, jednak jego obsługa nie przerazi mniej doświadczonych użytkowników. Aby pobrać program musisz zarejestrować się na stronie.
  [symple_button color=”blue” url=”http://www.ivsedits.com/default/downloads.aspx” title=”Visit Site” target=”blank” border_radius=””]Pobierz[/symple_button]

 1. ffDiaporama 2.0.1 dzięki programowi możeszłączyć film ze zdjęciami oraz tekstem. Aplikacja obsługuje większość popularnych formatów. Ogromną zaletą jest prosta obsługa.
  [symple_button color=”blue” url=”http://ffdiaporama.tuxfamily.org/?page_id=178″ title=”Visit Site” target=”blank” border_radius=””]Pobierz[/symple_button]

 

Pamiętaj, że warto sprawdzić swoje umiejętności w praktyce – konkurs filmowy dla szkół pt. ,,The SCHOOL DANCE2014”przed Tobą. Zadaniem jest nagranie 3-minutowego filmu z pokazem tańca, natomiast nagrodą jest wycieczka do Disneyland Paris.

http://www.youtube.com/watch?v=KCimFMYSgKc – link z filmem

Zapraszamy serdecznie uczniów Szkół Europejskich do udziału w konkursie. Zgłoszenia przyjmujemy w sekretariacie naszej Szkoły. Liczymy na Waszą kreatywność.

Więcej informacji na temat konkursu znajdziecie na stronie organizatora http://www.schooldance.sk/?lang=pl.

Comments are closed.