Europejskie Technikum Menedżerskie we Wrocławiu

O SZKOLE
To szkoła dla osób, które planują zdobyć zawód technika poparty konkretną wiedzą i umiejętnościami oraz przystąpić do egzaminu maturalnego. Dzięki zajęciom praktycznym możesz zdobyć cenne doświadczenie zawodowe już w trakcie trwania nauki. Po ukończeniu szkoły będziesz w pełni przygotowany do znalezienia atrakcyjnej pracy w zawodzie oraz podnoszenia swoich kwalifikacji.

INFORMACJA O SZKOLE

Typ szkoły: Czteroletnie technikum Pięcioletnie technikum
Podbudowa: Gimnazjum Ośmioletnia Szkoła Podstawowa
Cykl kształcenia: Cztery lata Pięć lat

Zawód/zawody:

- technik usług fryzjerskich,

- technik informatyk (nowość),

- technik przemysłu mody.

Forma kształcenia: dzienna
Biuro działu rekrutacji: 50-335 Wrocław, ul. Sienkiewicza 6a
Adres szkoły: 50-335 Wrocław, ul. Sienkiewicza 6a,   tel. 71/ 350 48 06

TECHNIK USŁUG FRYZJERSKICH 

Jeśli chcesz zostać dobrym fryzjerem - stylistą zdecyduj się na naukę na kierunku technik usług fryzjerskich. Zdobędziesz wiedzę popartą praktyką o pełnym zakresie usług fryzjerskich m.in takich jak: mycie, strzyżenie na sucho lub mokro za pomocą różnego rodzaju narzędzi, modelowanie fryzur za pomocą grzebieni, szczotek, itp. oraz wykonywanie fryzur przy pomocy innych technik.

Absolwent szkoły może pracować w salonach fryzjerskich lub samodzielnie prowadzić taki salon. Może również być zatrudniony jako: fryzjer teatralny lub filmowy w teatrach, operach i telewizji, stylista w firmach reklamowych i marketingowych, przedstawiciel handlowy w firmach zajmujących się produkcją lub dystrybucją materiałów fryzjerskich, nauczyciel zawodu po uzyskaniu dodatkowo kwalifikacji pedagogicznych.

TECHNIK INFORMATYK (NOWOŚĆ)

Informatyka to bardzo nowoczesna i dynamicznie rozwijająca się dziedzina wiedzy.  Wykorzystywana jest niemal we wszystkich sferach naszego życia od nauki przez  przemysł  skończywszy na rozrywce. Podejmując naukę w zawodzie technik informatyk uzyskasz wiedzę i umiejętności w  obszarach branży informatycznej:

  • Montaż i eksploatacja systemów komputerowych, urządzeń peryferyjnych i sieci,
  • Programowanie, tworzenie i administrowanie stronami internetowymi i bazami danych.

Technik informatyk diagnozuje oprogramowanie, administruje sieciami komputerowymi, projektuje strony internetowe, tworzy aplikacje internetowe, projektuje i tworzy sieci komputerowe, projektuje bazy danych, instaluje oprogramowanie, korzysta z literatury technicznej, pisze pogramy w różnych językach programowania, dobiera sprzęt do konkretnych sytuacji, podejmuje i rozlicza działalność gospodarczą. Technik informatyk to zawód przyszłości. Zadbaj o swoją przyszłość. Wybierz dobry zawód.

Nauka w naszej szkole umożliwia:

- zdobycie tytułu technika informatyka,

- uzyskanie świadectw potwierdzających kwalifikacje:

EE.08. Montaż i eksploatacja systemów komputerowych, urządzeń peryferyjnych i sieci,
EE.09. Programowanie, tworzenie i administrowanie stronami internetowymi i bazami danych,

- przystąpienie do egzaminu maturalnego i po jego zdaniu kontynuowanie nauki na studiach.

TECHNIK PRZEMYSŁU MODY

To klasa dla osób, które planują zdobyć zawód technika technologii odzieży, zdobyć wiedzę oraz umiejętności w projektowaniu mody oraz przystąpić do egzaminu maturalnego. Kształcenie w zawodzie technik technologii odzieży może być początkiem Twojej kariery kreatora mody! Dzięki zajęciom praktycznym m.in. w nowoczesnej pracowni zaaranżowanej w stylu pracowni krawieckiej i projektanckiej, możesz zdobyć cenne doświadczenie już w trakcie trwania nauki. Uczymy projektować ubiory, modelować formę młodzieży oraz dobierać tkaniny do kreacji. Po ukończeniu szkoły będziesz w pełni przygotowany do znalezienia atrakcyjnej pracy w zawodzie oraz podnoszenia swoich kwalifikacji.

W trakcie trwania nauki będziesz mieć możliwość:

rozwijać zdolności plastyczne
projektować własne kolekcje, a następnie w roli modelki/modela prezentować je na pokazach mody
nauczyć się projektowania odzieży, modelowania, form tworzenia niepowtarzalnych modeli odzieży
uczestniczyć w organizowanych wycieczkach na targi mody zarówno w Polsce jak i za granicą.

Zawody, które możesz wykonywać po skończeniu technikum odzieżowego m.in: projektant tkanin, projektant mody-konstruktor odzieży, fotograf mody, stylista, organizator pokazów mody, krawiec, dziennikarz mody.

 

SZKOŁA JEST BEZPŁATNA!

ZAPISY

Pobierz informator (PDF)